++C یک زبان برنامه نویسی تحت دسکتاپ است.این زبان همان خصوصیات زبان C را دراست.اما مهمترین برتری این زبان نسبت به C شی گرا بودن آن است.این زبان برای ساخت هر چیزی در سیستم عامل ها مناسب است و ارتباط خوبی با سخت افزار وکدهای اسمبلی دارد.

دراین قسمت نحوه نصب و پیکربندی MinGW را برای اجرا و کامپایل توضیح خواهیم داد.لینک دانلود برنامه نیز در مطلب موجود است.می توانید از همین صفحه برنامه را دانلود کنید.وشروع به کد نویسی کنید

 

در این قسمت از آموزش های ++C یک برنامه ساده خواهیم نوشت. در این قسمت از کلمه کلیدیCout ومتد Main استفاده خواهد شد.وبرنامه را بعد از کامپایل اجرا خواهیم کرد

 

در این بخش از سری آموزش های ++C به یک موضوع ظاهرا بی اهمیت ولی مهم به نام توضیحات(Comment) می پردازیم.نوشتن توضیحات در برنامه به شما در خطایابی و دیباگ کد بسیار کمک می کند.

در این بخش از آموزش های ++C به کاراکتر های کنترلی می پردازیم.به این کاراکتر ها،کاراکتر های ویژه هم می گویند.وبرای انجام بعضی کارهای خاص به کار می روند.در ادامه به این کارها می پردازیم.

درا ین بخش از آموزش های ++C به بحث متغیر ها می پردازیم.متغیر ها تقریبا یکی ازمهمترین مفاهیم هرزبان برنامه نویسی است.با ما همراه باشید!

در این قسمت از سری آموزش های ++C به بحث متغیر های نوع ساده خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید!

در این بخش از سری آموزش های ++C به معرفی ثابت ها (Constant) خواهیم پرداخت.همانطور که از اسمش معلوم است،ثابت ها در حافظه اصلی ثابت می مانند وقابل تغییر نیستند.

در این بخش از سری آموزش های ++C به مبحث عملگر ها(operatos) خواهیم پرداخت.این عملگر ها به بخش های زیادی ازجمله عملگر های ریاضی،منطقی و..تقسیم می شوند.

د راین بخش از سری آموزش های ++C به عملگر های ریاضی خواهیم پرداخت.این عملگر ها در بیشتر برنامه ها کاربردی هستند.با ما همراه باشید!

در این بخش از سری آموزش های ++C به مبحث عملگر های تخصیصی می پردازیم.این عملگر های برای راحتتر کردن کد نویسی به کار می روند.باما همراه باشید!

در این بخش از آموزش های ++C به مبحث عملگر های مقایسه ای خواهیم پرداخت.این عملگر ها در حلقه ها و مقایسه ها(if)بسیار کاربردی هستند.باما همراه باشید!

در این بخش از سری آموزش های ++C به مبحث عملگر های منطقی خواهیم پرداخت.از این عملگر ها در شرط های پیچیده استفاده می شود ونتیجه این عملگر ها و مقایسه آن ها یک مقدار بولی(bool) است.با ما همراه باشید!

در این بخش از سری آموزش های ++C به مبحث عملگر های بیتی خواهیم پرداخت.برای درک بهتر این آموزش باید با سیستم باینری وتبدیل مبنا ها،آشنا باشید.

در این بخش از سری آموزش های++C به مبحث تقدم عملگر ها می پردازیم که مبحثی بسیار مهم است ودر محاسبات ریاضی کاربردی است.باما همراه باشید!